Apie mus
Žemaitijos televizija

Pirmą kartą „Žemaitijos televizija“ pasirodė 2000 metais. Tuo metu ji vadinosi Plungės kabelinė. Naudojantis UAB „Parabolės“ kabelinės televizijos dažniu buvo skirtas kanalas, kuriuo tuo metu pradėtos rodyti mūsų televizijos laidos. Vėliau imta ruošti reportažus iš Telšių. Tad neilgai trukus televizija aprėpė ir visą Telšių apskritį. Tuomet per Plungės kabelinę televiziją plungiškiai išvydo pirmąją tiesioginę laidą.
Pateikus prašymą ryšių reguliavimo tarnybai po pusantrų metų buvo sukoordinuotas televizijos dažnis, leidžiantis transliuoti eteriu. 2005 metais įregistruota VšĮ „Telšių krašto televizija“. Jos savininku ir direktoriumi tapo Algirdas Šimkevičius, kuris iki šiol vadovauja televizijai. 2010 metais „Telšių krašto televizija“ įsigijo eterinę „LN televiziją“. Smarkiai prasiplėtus matomumo teritorijai „Telšių krašto televizija“ pervadinta į „Žemaitijos televiziją“. Nors televizijos pavadinimas ir pasikeitė, tačiau juridiškai „Telšių krašto televizija“ išliko laidų transliuotoja. Nuo 2012 metų Lietuvoje pakeitus analoginę televiziją į skaitmeninę „Žemaitijos televizija“ pradėta rodyta skaitmeniniu būdu.
Šiuo metu televizijos tinklas pasiekiamas: Telšių, Plungės, Rietavo, Kretingos, Raseinių rajonų bei Kauno miesto (Šilainių mikrorajono) gyventojams.
Nuo televizijos įkūrimo pradžios įgyvendinta nemažai projektų. Per 16 gyvavimo metų televizija įgyvendino įvairaus pobūdžio kultūrinių ir socialinių projektų. m „Žemaitijos televizija“ aktyviai dalyvauja Spaudos, radijo ir televizijos fondo, Lietuvos kultūros tarybos bei Plungės rajono savivaldybės skelbiamuose konkursuose. Kasmet yra laimima apie 2 ar 3 projektus. Praėjusiais, 2015 metais laimėti projektai „Žemaitijos regiono kaimo ir miesto bendruomenių kultūra“ bei „Tradiciniai amatai Žemaitijos regione“ sulaukė nemažo žiūrovų susidomėjimo. O 2014 metais laimėtas projektas „Sportas visiems“ tapo tęstiniu projektu. Iki šiol rodomos laidos apie geriausius mūsų krašto sportininkus ir jų pasiekimus.
Televizijoje dirba 5 darbuotojai, kurie siekia pateikti tikslią ir aiškią informaciją apie įvykius visoje Žemaitijoje, ir ne tik. Kolektyvas stengiasi teikti tik kokybiškas paslaugas.
“Žemaitijos televizija” bendradarbiauja su įvairiomis įstaigomis ir organizacijomis, kuria ir transliuoja įvairias laidas, įgyvendina įvairių krypčių projektus, remia renginius ir jaunimo idėjas. Televizija tai pat teikia įvairias filmavimo-montavimo ir reklamų paslaugas, nuomoja LED ekraną. Kaip rašė vienas televizijos teoretikų: „svarbiausia televizijoje – žmogus“. Mūsų televizija stengsis ir toliau žiūrovui leisti suvokti, kad televizija nėra gyvenimas, televizija – tik gyvenimo regykla.

Facebook